Login
Najděte mi motorový olej

Proč je důležitý správný motorový olej pro HONDA CR-V 2.4i-VTEC?

Správný motorový olej je důležitý jak pro správný výkon, tak i a dlouhou životnost a spolehlivost auta.
Správný olej totiž zajišťuje hladký běh motoru. Olej totiž vytváří mezi mechanickými částmi vrstvu a tak zabraňuje částem, aby se o sebe přímo třeli a opotřebovávali se a tím motor chrání.
Kromě toho také olej udržuje motor vozu HONDA CR-V 2.4i-VTEC od nečistot a oxidace. Na oleji prostě záleží. Oleje se vyrábí v různých viskozitách. Viskozita je míra vnitřního tření. Čím je olej viskóznější, tím je jeho míra vnitřního tření vyšší. Pro srovnání - například med má vyšší viskozitu než voda. Viskozita přímo závisí na okolních i vnitřních teplotách a musí odpovídat konkrétnímu motoru. Viskozitu zjistíme přímo z označení oleje. Oleje se označují například 5W-30. První číslo označuje viskozitu za studena, což označuje i následující písmeno (W=WINTER). Čím je první číslo nižší, tím je olej méně viskózní. Nižší viskozita za studena pomáhá motorům lépe startovat v chladném prostředí, protože vytváří menší odpor. Druhé číslo označuje viskozitu za vysokých teplot. Ta opět musí odpovídat požadavkům vašeho motoru.

Minerální a syntetické oleje - jsou vhodné pro HONDA CR-V 2.4i-VTEC?

Existují minerální, částečně syntetické a plně syntetické oleje. Minerální oleje jsou z surové ropy, která je průmyslově zpracována a zbavena nečistot a nechtěných komponent jako jsou například vosky. Syntetické oleje jsou vyráběny složitějším chemickým procesem, který zajišťuje jejich čistotu. Díky tomu syntetické oleje lépe chrání motor, a to zejména při startování, kdy jsou součástky nejvíce namáhány. Také jsou více odolné teplu a jsou lépe chráněny proti oxidaci. Při přecházení z nesyntetického oleje na syntetický je však u starších vozů nutné zvážit stav motoru - syntetické oleje lépe rozpouští usazeniny a může tak dojít k ucpání olejového filtru či mazacích kanálů a tím k zadření motoru. Pravidelně servisovanému automobilu, u kterého se dodržují intervaly výměny oleje a filtrů a používají kvalitní oleje takové riziko však nehrozí.


Especificaciones de HONDA CR-V 2.4i-VTEC
Pneus pour HONDA CR-V 2.4i-VTEC

Motorový olej pro HONDA CR-V 2.4i-VTEC

CR-V 2.4i-VTEC (122kW) (P) (2009-)

  • 64x64

    Helix Ultra 5W-30 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

    Prémiový olej Helix Ultra 5W-30 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro CR-V 2.4i-VTEC (122kW) (P) (2009-) a je tak to nejlepší, co můžete dopřát svému vozu HONDA.

  • Další alternativní oleje: <-30°C do >40°C, 0W-20/0W-30/0W-40; <-30°C do >40°C, 5W-30/5W-40; -20°C do >40°C, 10W-30/10W-40
    Interval výměny oleje: 20000 km nebo 12 měsíců