Login
Najděte mi motorový olej

Proč je důležitý správný motorový olej pro HONDA Jazz HS?

Správný motorový olej je důležitý jak pro správný výkon, tak i a dlouhou životnost a spolehlivost auta.
Správný olej totiž zajišťuje hladký běh motoru. Olej totiž vytváří mezi mechanickými částmi vrstvu a tak zabraňuje částem, aby se o sebe přímo třeli a opotřebovávali se a tím motor chrání.
Kromě toho také olej udržuje motor vozu HONDA Jazz HS od nečistot a oxidace. Na oleji prostě záleží. Oleje se vyrábí v různých viskozitách. Viskozita je míra vnitřního tření. Čím je olej viskóznější, tím je jeho míra vnitřního tření vyšší. Pro srovnání - například med má vyšší viskozitu než voda. Viskozita přímo závisí na okolních i vnitřních teplotách a musí odpovídat konkrétnímu motoru. Viskozitu zjistíme přímo z označení oleje. Oleje se označují například 5W-30. První číslo označuje viskozitu za studena, což označuje i následující písmeno (W=WINTER). Čím je první číslo nižší, tím je olej méně viskózní. Nižší viskozita za studena pomáhá motorům lépe startovat v chladném prostředí, protože vytváří menší odpor. Druhé číslo označuje viskozitu za vysokých teplot. Ta opět musí odpovídat požadavkům vašeho motoru.

Minerální a syntetické oleje - jsou vhodné pro HONDA Jazz HS?

Existují minerální, částečně syntetické a plně syntetické oleje. Minerální oleje jsou z surové ropy, která je průmyslově zpracována a zbavena nečistot a nechtěných komponent jako jsou například vosky. Syntetické oleje jsou vyráběny složitějším chemickým procesem, který zajišťuje jejich čistotu. Díky tomu syntetické oleje lépe chrání motor, a to zejména při startování, kdy jsou součástky nejvíce namáhány. Také jsou více odolné teplu a jsou lépe chráněny proti oxidaci. Při přecházení z nesyntetického oleje na syntetický je však u starších vozů nutné zvážit stav motoru - syntetické oleje lépe rozpouští usazeniny a může tak dojít k ucpání olejového filtru či mazacích kanálů a tím k zadření motoru. Pravidelně servisovanému automobilu, u kterého se dodržují intervaly výměny oleje a filtrů a používají kvalitní oleje takové riziko však nehrozí.


Especificaciones de HONDA Jazz HS
Pneus pour HONDA Jazz HS

Motorový olej pro HONDA Jazz HS

Jazz HS 1.3 IMA Hybrid CVT (65kW) (P) (2013-)

  • 64x64

    Helix Ultra 5W-30 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

    Prémiový olej Helix Ultra 5W-30 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Jazz HS 1.3 IMA Hybrid CVT (65kW) (P) (2013-) a je tak to nejlepší, co můžete dopřát svému vozu HONDA.

  • Další alternativní oleje: <-30°C do >40°C, 0W-20/0W-30/0W-40; <-30°C do >40°C, 5W-30/5W-40; -20°C do >40°C, 10W-30/10W-40
    Interval výměny oleje: 20000 km nebo 12 měsíců
    Kapacita: 3.2 - 3.6litrů